Předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy a děkan Právnické fakulty Univerzity Palackého Václav Stehlík podepsali Memorandum o spolupráci
Podle pravidel obsažených v textu Memoranda tak Nejvyšší soud od středy 29. června spolupracuje už s druhou univerzitou, tou první je od 21. června 2022 Právnická fakulta Masarykovy univerzity. Nejvyšší soud měl díky přípravě Memoranda, které je koncipováno tak, aby bylo možné jej jako univerzální oboustrannou dohodu o spolupráci uzavřít de facto s kteroukoli právnickou fakultou v ČR, příležitost zpětně zrekapitulovat svoji dosavadní spolupráci s akademickou obcí a spolu s jednotlivými děkany se zamyslet nad tím, jak ji do budoucna ještě rozšířit. Memorandum tedy obsahuje pro obě právnické fakulty totožné vymezení jednotlivých oblastí spolupráce s Nejvyšším soudem.
Jak univerzity, tak i Nejvyšší soud, si od nově nastavených pravidel spolupráce slibují častější vzájemnou zpětnou vazbu, reciproční účast na odborných akcích a projektech nebo lepší propojení teorie s praxí. „Vítám například jasně definovanou vzájemnou dohodu o tom, že doktorandské studium na jednotlivých právnických fakultách je možné souběžně spojit s pracovním poměrem u Nejvyššího soudu. Myslím, že se tak naši soudci mohou těšit na nové kvalitní asistenty anebo například poradce,“ upozorňuje na další z konkrétních bodů Memoranda předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy.
Mgr. Petr Tomíček
vedoucí oddělení styku s veřejností